watchOS 11 Bütünleşik Shazam Desteği Sunuyor

Apple tarafından sonbaharda yayınlanılması beklenilen watchOS 11 güncellemesi, bütünleşik Shazam araç kutusu da dahil olmak üzere birçok yeni araç kutusu sunuyor. Mevcut durumda Shazam, Apple Watch App Store üzerinden Apple Watch akıllı saatlere indirilebiliyor veya Siri aracılığıyla erişilebiliyor ancak Akıllı Gruplama özelliği aracılığıyla kullanılamıyor.

Apple, watchOS 11 güncellemesiyle Akıllı Gruplama’ya bir Shazam araç kutusu eklemeyi planlıyor. Böylece Siri olmadan veya bir uygulama indirmeden erişim daha hızlı hale getirilecek. Digital Crown’u çevirerek Apple Watch’ta Akıllı Gruplama’ya erişmenin mümkün olduğunu hatırlatalım.

Akıllı Gruplama, güncellemeyle birlikte gelişiyor ve araç kutuları zamana, konuma ve diğer faktörlere göre görüntülenecek. Ayrıca spor oyunlarını veya yaklaşan bir sürüşü doğrudan bilekten takip etmek için Canlı Etkinlikler de destekleniyor.

Shazam’ın yanı sıra diğer yeni Akıllı Gruplama araç kutuları arasında şiddetli hava durumu uyarıları, Çeviri, Antrenman Yükü, Fotoğraflar ve Mesafe yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x